Кавс удължиха най-дългата победна серия на НБА до седем с балансирана победа 116-95 над Хоукс
AP News | 2024-01-21 | 05:09:04

АТЛАНТА (AP) — Донован Мичъл имаше 18 точки и осем асистенции, за да води балансирана атака, докато Кливланд Кавалиърс удължиха най-дългата текуща победа на НБА серия от седем мача с победа със 116-95 над Атланта Хоукс в събота вечер.

Джарет Алън имаше 14 точки и 11 борби, докато седем Кавалиърс отбелязаха двуцифрени точки. Сам Мерил отбеляза 18 точки с пет тройки. Дийн Уейд отбеляза 17, а Жорж Нианг имаше 14.

Кавс вкараха първите 10 точки в мача и никога не изостанаха в задържането на Хоукс до най-ниското ниво на точки за сезона и победиха Атланта за трети път от три игри този сезон.

Кливланд увеличи преднината си от 14 точки на полувремето, като надигра Хоукс с 34-25 през третата четвърт. Атланта се нарежда близо до дъното на лигата по нетен рейтинг за третото тримесечие.

Загубата прекъсна серия от три победи за Хоукс.

Трей Йънг напусна играта с оставащи 8:43, след като пое атака от Айзък Окоро. Йънг беше ударен в лицето от непреднамерен удар с лакът, остана на корта няколко минути и се върна в съблекалнята, докато Хоукс изоставаха с 25. Той не се върна, след като отбеляза 15 точки.

Йънг беше под въпрос поради заболяване една нощ, след като изчака победата на Хоукс над Хийт.

Деджунте Мъри, който отбеляза победни удари за Хоукс в последната секунда в предишните им два мача, поведе Атланта с 24 точки. Освен това имаше девет борби и пет асистенции. Джейлън Джонсън добави 20 точки и седем борби.

Кавалиърс се подобриха до 12-3, откакто титулярите Дариус Гарланд и Евън Мобли бяха контузени. Срещу Хоукс гардът Карис ЛаВърт (16 точки) пропусна мача с гол.

Пийт Нанс от Кливланд, чийто баща Лари Нанс-старши играеше за Кавалиърс, направи своя дебют в НБА в последните две минути . Той не вкара гол.

Кавалиърс: Посетете Меджик в понеделник вечерта във втория мач от пътуване с четири мача.

Хоукс: В Кингс в понеделник вечер.